nieruchomości>działki sprzedaż>działki sprzedaż Poznań

2041 m² Poznań Morasko, Jaśkowiaka (20-05-2022)

Działka na sprzedaż Poznań Morasko
Działka na sprzedaż Poznań Morasko
Działka na sprzedaż Poznań Morasko
Działka na sprzedaż Poznań Morasko
Działka na sprzedaż Poznań Morasko
Działka na sprzedaż Poznań Morasko
Działka na sprzedaż Poznań Morasko
Wyróżnienie ogłoszenia
aktualna liczba punktów
0

Rodzaj ogłoszenia:
Działka na sprzedaż

Lokalizacja:
Poznań Morasko
Jaśkowiaka

Powierzchnia działki:
2041 m²

Cena sprzedaży:
918.450 zł, 450 zł/m²

Nadawca ogłoszenia:
Agencja nieruchomości

Treść ogłoszenia:
Polecamy na sprzedaż 3 działki budowlane w znakomitej lokalizacji na Morasku, północnej peryferyjnej części Poznania - niezwykle chętnie wybieranej pod budowę wymarzonego domu.
Teren, na którym oferowane są działki jest niezwykle perspektywiczny.
Pod koniec ubiegłego roku wszedł w życie bardzo korzystny pod względem komfortu zabudowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (uchwała nr LII/971/VIII/2021 Rady Miasta Poznania z dnia 28.09.2021 - obszar Morasko Radojewo Umultowo Radojewo Zachód część C w Poznaniu).
Przewiduje on powstanie nowoczesnego i komfortowego osiedla domów jednorodzinnych, a także nowoczesnej infrastruktury społecznej i technicznej, łącznie z dodatkową drogą miejską (publiczną), planowanym zespołem szkolno-przedszkolnym, a także przystankami autobusowymi wzdłuż ul. Jaśkowiaka.
Na niektórych zdjęciach zaznaczono na zielono umiejscowienie proponowanych trzech działek budowlanych wraz z główną ulicą Jaśkowiaka oraz projektowaną ramą drogi publicznej (zaznaczonej na beżowo) wraz z opartą na niej siecią dróg wewnętrznych.
Cały układ drogowy został zaplanowany w planie miejscowym w taki sposób, aby zapewnić optymalną obsługę komunikacyjną wszystkim właścicielom działek. Wewnętrzna droga publiczna ma stanowić ładną aleję, gdyż po obu jej stronach zaplanowane są rzędy drzew, a sama ma składać się z jezdni i obustronnych chodników.
Proponowana jest sprzedaż łącznie trzech działek budowlanych, kilku z nich lub ewentualnie pojedynczej, wybranej działki.
Każda działka jest bardzo ustawna. Mają powierzchnię odpowiednio ok: 2.041 m2, 2.045 m2 oraz 2.650 m2.
Zjazdy na ul. Jaśkowiaka zaplanowano w dwóch innych pobliskich miejscach, tak więc w niejakim oddaleniu od proponowanych działek.
Istnieje możliwość podziału każdej z działek na działki o powierzchni minimum 1.000 m2.
Bezpośrednio przy działkach nie ma obecnie żadnych mediów (oprócz jednej działki graniczącej z ul. Jaśkowiaka).
W ul. Jaśkowiaka odległej od dwóch dalszych działek o kilkadziesiąt metrów znajdują się:
- wodociąg,
- prąd,
- gaz.
Położenie kanalizacji nie jest planowane w najbliższej przyszłości, aczkolwiek istnieją dalekosiężne plany skanalizowania również tego terenu po wykonaniu kanalizacji dla innych terenów ciągnących się na południe.
Istnieje możliwość zawarcia umowy z Aquanetem (gestorem sieci wodociągowej) odnośnie zwrotu, jeśli nie w całości, to przynajmniej w pokaźnej części kosztów budowy brakującego odcinka wodociągu od ul. Jaśkowiaka do proponowanych działek.
W planie miejscowym przewidziano budowę nie tylko wspomnianej wyżej wewnętrznej drogi publicznej, ale także nowej magistrali wodociągowej biegnącej wzdłuż ulicy Jaśkowiaka, co powinno być gwarancją dostarczenia odpowiedniej ilości i jakości wody do celów zaopatrzenia ludności.
Co więcej, przewidziano również budowę nowej publicznej placówki oświatowej, najprawdopodobniej zespołu szkolno-przedszkolnego zaledwie w odległości ok 200 m od oferowanych działek, do której prowadzić będzie bezpieczna publiczna droga, a która będzie służyć istniejącym i przyszłym mieszkańcom Radojewa i Moraska.
Przy ul. Jaśkowiaka nie tylko przewidziano przystanki autobusowe, ale założono również jej przebudowę w kierunku jej poszerzenia z obustronnymi chodnikami oraz ze ścieżką rowerową.
W centralnej części nowego osiedla mieszkaniowego wyznaczono teren zieleni urządzonej (ZP), który służyć ma przede wszystkim jako przestrzeń wspólna, integrująca mieszkańców tego obszaru.
Poza tym, na północ oraz wschód od działek znajdują się spore tereny zieleni (działki prywatne), które zostały ujęte w miejscowym planie jako obszary cenne przyrodniczo i wyłączone spod zabudowy.
Przy drugim wylocie projektowanej publicznej drogi wewnętrznej znajdują się tereny przeznaczone pod usługi, które mogą być wykorzystane na budowę wygodnego supermarketu i innych lokalnych sklepów.
Na każdej z działek budowlanych można posadowić maksymalnie jeden budynek wolno stojący mieszkalny.
Można również wziąć pod uwagę budowę domu dwu lokalowego.
Pozostałe ustalenia planu miejscowego:
- zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna;
- dopuszczenie posadowienia wolno stojącego garażu lub budynku gospodarczego na każdej działce (o powierzchni maksymalnej 50m2);
- powierzchnia zabudowy 25% powierzchni działki budowlanej, przy czym nie więcej niż 250m2;
- wysokość zabudowy do 2 kondygnacji nadziemnych i nie więcej niż 7,5m;
- kąt nachylenia połaci dachowych do 12 stopni;
- powierzchnia nowo wydzielanej działki budowlanej: minimum 1.000 m2;
- dopuszcza się lokalizację kondygnacji podziemnych.
Oferowane działki są bardzo atrakcyjną propozycją nie tylko ze względu na perspektywę rozwoju otoczenia.
W pobliżu znajduje się wiele terenów zielonych, które są wykorzystywane do celów rekreacyjnych, chociażby rezerwat meteorytów wraz z pobliskim lasem, a od strony wschodniej tereny nadwarciańskie z licznymi ścieżkami.
Biorąc to wszystko pod uwagę, nie należy zapominać o tym, że proponowany teren znajduje się w granicach miasta Poznania. Niezwykle sprawnie podróżuje się stąd w kierunku centrum miasta, a nowa przebudowa trasy Naramowickiej jeszcze to ułatwi.
Oferowane działki nie tylko mogą stanowić cel mieszkaniowy, ale również mogą być znakomitym celem inwestycyjnym i to nie tylko jako zabezpieczenie kapitału przed inflacją, gdyż biorąc pod uwagę perspektywę rozwoju tego terenu można liczyć na wzrost wartości nieruchomości w tej okolicy.
PO WIĘCEJ ZDJĘĆ ZAPRASZAMY NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ w w w . a s t o n s . p l
Polecamy i zapraszamy na prezentację!
Kontakt:
Maciej Gawryluk
Biuro nieruchomości ASTONS
tel: 604-380-020
e-mail: maciej.gawryluk@astons.pl
www.astons.pl
DODATKOWE INFORMACJE:
Typ własności: własność
Kanalizacja: brak
Prąd: do 100m
Gaz: do 100m
Woda: do 100m
Kształt działki: prostokąt
Długość działki: 59
Szerokość działki: 34,5
Typ drogi: szutrowa
Typ ogrodzenia: brak
Typ ulicy: lokalna
Wysokość zabudowy: 7,5
Warunki zabudowy: tak
Pozwolenie na budowę: tak
Sąsiedztwo: zieleń
Odpis KW: nie
Plan zagospodarowania: tak
Postępowanie spadkowe w toku: nie
Typ działki: budowlana
DANE KONTAKTOWE:
Maciej Gawryluk
604-380-020, (61)666-13-08
maciej.gawryluk@astons.pl
Przedstawione dane mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NASZYM BIUREM NIERUCHOMOŚCI.
WSZYSTKIE TRANSAKCJE PRZEPROWADZANE PRZY UDZIALE NASZEGO BIURA NADZOROWANE SĄ PRZEZ LICENCJONOWANEGO POŚREDNIKA I JEDNOCZEŚNIE PRAWNIKA. BIURO ASTONS NIERUCHOMOŚCI JEST UBEZPIECZONE OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ ZA WYKONYWANE CZYNNOŚCI POŚREDNICTWA. NIEODPŁATNIE POMAGAMY W WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEGO FINANSOWANIA KREDYTOWEGO.
ŚWIADCZYMY PROFESJONALNE USŁUGI W ZAKRESIE POŚREDNICTWA PRZY SPRZEDAŻY, WYNAJMIE, JAK I KUPNIE NIERUCHOMOŚCI GŁÓWNIE NA TERENIE POZNANIA I OKOLIC.
WWW.ASTONS.PL


ID ofery: 23722
Osoba kontaktowa: Maciej Gawryluk
email: maciej.gawryluk@astons.pl
tel. 604-380-020
tel. (61)666-13-08

Dane kontaktowe:

Astons Nieruchomości Sp. z o.o.
os. Bolesława Śmiałego 2C, 60-682 Poznań
tel. 604-380-020
www.astons.pl
biuro@astons.pl

Formularz kontaktowy:

Imię:
Telefon:
Mail:
Treść:

© NIERUCHOMOŚCI BEZPOŚREDNIO